Pôžičky pre dôchodcov

Pôžičky pre ľudí v dôchodku sú celkom bežnou záležitosťou u mnohých finančných spoločností. Dôchodcovia majú pravidelný, aj keď nie príliš vysoký príjem, bývajú hmotne zabezpečení a väčšinou sú aj spoľahliví. Pokiaľ vám chodí pravidelná penzia, máte šance uspieť so žiadosťou o pôžičku ako v banke, tak aj u nebankovej spoločnosti.

Je možná pôžička od banky?

Akonáhle máte šancu získať pôžičku od banky, býva to rozumnejšia a menej riziková voľba. Keď ale máte záznam v registri dlžníkov, pôžičku pravdepodobne nezískate. Občania Slovenské republiky s pravidelným dôchodkom majú ale šancu na získanie pôžičky veľmi dobrú.

Nebankové pôžičky bez nahliadnutia do registra

Nebankové spoločnosti možná ponúkajú možností viac, nie je treba mnohokrát ani dokladať príjem a spoločnosť niekedy nepreveruje registre dlžníkov. Na prvý pohľad výhodné úroky ale bývajú často vykúpené rôznymi poplatkami, ktoré konečnú cenu za pôžičku zvýši. Tieto pôžičky mávajú vyššie RPMN a všeobecne sú rizikovejšie.

SMS pôžičky pre každého

Ak potrebujete financie na nejaké neočakávané výdavky, na ktoré vám momentálne nezostávajú peniaze, najrýchlejší možnosťou je SMS pôžička. Čiastky, ktoré získate, nie sú síce nijako závratné, na preklenutie najhoršieho to ale postačí. Žiadosť prebieha pomocou online formulára alebo SMS správy. Získať môžete až 200 alebo dokonca 400 Eur. Rozhodnutie o tom, či vám bola žiadosť schválená, sa dozviete skoro ihneď a do 24 hodín môžete mať peniaze na svojom bankovom účte.

Rizikové pôžičky od súkromných osôb

Ak ste v dôchodku a neuspeli ste ani v bankách, ani u nebankových spoločností, máte ešte možnosť získať pôžičku od súkromnej osoby. Títo poskytovatelia síce požičia takmer každému, všetko si ale riadne poistí, napríklad majetkom. Možné sú tiež pôžičky na zmenku. Tento krok si niekoľkokrát premyslite, jedná sa o veľmi rizikovú záležitosť.