Pôžičky pre študentov













Štúdium je finančne náročné obdobie nielen pre študenta, ale aj pre celú jeho rodinu. Niekto má väčšiu podporu v rodičoch, iný musí spoliehať viac alebo úplne na seba. Študenti dnes majú pomerne vysoké výdavky a pritom nízke príjmy. O študentských pôžičkách sa preto veľa hovorí, a to aj v súvislosti s otázkou platenia školného.

Peniaze pre neodkladné výdavky

Vhodná pôžička môže študujúcemu človeku v niektorých prípadoch veľmi pomôcť. Niekedy je potrebné získať financie ihneď na niečo neodkladného, čo nepočká do doby, než človek doštuduje alebo sa dostane k peniazom. Bankové študentské pôžičky majú mnohé výhody, ale vždy potrebujú ručiteľa. Ďalšou možnosťou sú nebankové pôžičky bez ručiteľa.

Bankové pôžičky s ručiteľom

O študentskú pôžičku môžete zažiadať u mnohých bánk. Banky vyžadujú potvrdenie o štúdiu a ručiteľa, účel pôžičky je nezaujíma. Študenti môžu získať až 10 000 Eur za veľmi výhodných podmienok. Súčasťou bankových študentských kont býva kontokorent, kedy klient môže ísť do určitého mínusu na svojom účte. Niektoré banky zriaďujú študentom aj kreditné karty s nízkym úverovým limitom.

Príklady úverov

Pôžičku pre študentov ponúka napríklad Slovenská Sporiteľňa (SLSP). Určená je pre študentov denného štúdia vo veku 18 až 26 rokov. Dĺžka úveru je maximálne 10 rokov, splatiť ho možno kedykoľvek, aj skôr. Veľkou výhodou je možnosť využiť túto pôžičku aj pri štúdiu v zahraničí. Pôžičku študentom poskytne aj UniCreditBank - spotrebný úver pre vysokoškolákov je poskytovaný vo výške 650 - 10 000 Eur. Je určený pre študentov od 18 rokov, podmienkou je občanstvo SR. Spltnosť uveruje 1 - 5 rokov.

Fondu na podporu vzdelávania

Úver na študium je možné získať aj prostredníctvom Fondu na podporu vzdelávania - akutálne podmienky si môžete prečítať na FNPV.sk

Rýchle nebankové pôžičky

Ak potrebujete peniaze čo najrýchlejšie alebo nemáte ručiteľa, môžete vyskúšať nebankové pôžičky. Pre študentov aj ďalších ľudí s nízkym alebo nepravidelným príjmom sú tu rýchle online pôžičky alebo SMS pôžičky. Zažiadať o ne možno ľahko cez internet. Nevýhodou sú pomerne vysoké úroky a krátka lehota na splatenie. Získať môžete maximálne 400 Eur.