Pôžičky pre ženy na MD

Materská dovolenka je krásnym, ale zároveň aj finančne pomerne ťažkým obdobím v živote ženy a vôbec celej jej rodiny. Príjmy sú minimálne a výdavky vysoké. Rodičovský príspevok sa nevyrovná ani veľmi podpriemernému platu a rodinný rozpočet závisí na príjmoch partnera. Mnohokrát býva veľmi napätý. Niekedy dokonca žena tiahne všetko sama. Čo robiť, ak sa vyskytnú neočakávané a neodkladné výdavky? Kto v takej situácii poskytne pôžičku?

Kreditná karta je jednou z možností

S pôžičkou od banky v tomto prípade počítať nemôžeme, tie sa orientujú na ľudí s vyššími príjmami. Pre ľudí s pravidelným, ale nízkym príjmom, kam ženy na MD patrí, našťastie tiež existujú určité možnosti. Veľmi vhodná môže byť napríklad kreditná karta. To je možnosť, ako mať pôžičku stále po ruke. Nikto sa nebude zaujímať o momentálnu výšku vašich príjmov alebo stav účtu. Pre krátkodobú finančnú injekciu je to ideálny prostriedok. Kreditnú kartu je ale potrebné vybaviť ešte v čase, keď máte pravidelný príjem zo zamestnania.

Rýchle pôžičky pred výplatou

Ďalším variantom sú rýchle online pôžičky, dostupné pre každého. Jedná sa o mikropôžičky vo výške niekoľkých desiatok alebo stoviek eur. Výnimočne môžete získať až 700 Eur. Tu sa často nepreukazuje príjem ani sa nenahliada do registra dlžníkov.

Vybavenie behom pár minút

Ako takéto pôžičky pred výplatou alebo tiež "SMS pôžičky" fungujú? Vyplníte formulár na internetových stránkach poskytovateľa. Tým môže byť menšia alebo väčšia nebanková spoločnosť. Zadáte svoje osobné údaje a výšku sumy, ktorú si chcete požičať. Akonáhle je žiadosť vyhodnotená automatickým systémom, čo väčšinou trvá len niekoľko minút, dozviete sa výsledok. Väčšinou emailom, SMS správou alebo telefonicky. Potom sú peniaze odoslané na váš bankový účet v nakratšom možnom termíne. Aj s relatívne nízkymi príjmami máte u mnohých nebankových spoločností šancu uspieť.